21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

We Francji żałoba, szok i debata o niekontrolowanej migracji po bestialskim mordzie dziecka przez imigrantkę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Śmierć 12-letniej gimnazjalistki Loli bestialsko zgwałconej i zamordowanej, której ciało poćwiartowała 24-letnia Algierka ze swoim partnerem i włożyła do walizki, wywołało we Francji szeroką debatę na temat niekontrolowanej imigracji. Kobieta miała nakaz opuszczenia Francji, który nie został wyegzekwowany przez władze.

 

Pogrzeb zamordowanej w piątek dziewczynki w 19. dzielnicy Paryża odbędzie się w poniedziałek w departamencie Pas-de-Calais na północy Francji w kolegiacie Saint-Omer de Lillers, niedaleko Bethune.

 

Dramat rodziny i drastyczne okoliczności śmierci małej Loli poruszyły całą Francję. Prawica oskarżyła rząd i administrację o poważne zaniedbania w zakresie egzekwowania nakazów deportacji z terytorium Francji.

 

Szef partii Rekonkwista Eric Zemmour stwierdził w czwartek, że rząd zezwala na zabójstwa Francuzów przez migrantów, tworząc neologizm w języku francuskim, określający to zjawisko jako „francocide”.

 

Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen i partia Republikanie podczas debaty parlamentarnej na temat śmierci dziewczynki nie zostawili na francuskiej administracji suchej nitki, oskarżając ją o niewykonywanie swoich zadań.

 

Premier Elisabeth Borne zaapelowała do polityków o nieupolitycznianie dramatu rodziny zamordowanego dziecka. Prezydent Emmanuel Macron przyjął rodziców Loli w Pałacu Elizejskim.

 

Zaraz po wydarzeniach rodzice dziewczynki postanowili wyjechać z Paryża, by wrócić i zamieszkać w Fouquereuil, miasteczku w Bethunois, skąd pochodzi ojciec.

 

W piątek w Fouquereuil planowany jest wiec, aby „oddać hołd Loli” oraz „wesprzeć jej rodzinę i bliskich”.

 

24-letnia Algierka Dahbia B. jest oskarżona o „morderstwo i gwałt z aktem tortur i barbarzyństwa wobec osoby nieletniej poniżej 15. roku życia”. Kobieta przebywa w areszcie śledczym Fresnes w Val-de-Marne. W tej sprawie oskarżony został również 43-letni mężczyzna, który dokonał mordu wraz z 24-latką.

 

Kobieta również próbowała sprzedać nerkę dziewczynki dwóm niezidentyfikowanym mężczyznom – podaje stacja BFM TV.

 

Dahbia B. podczas pierwszego przesłuchania przyznała śledczym, że „zaciągnęła ofiarę do lokalu swojej siostry, mieszkającej w tym samym budynku, co dziecko, zmusiła je do wzięcia prysznica przed popełnieniem na niej napaści seksualnych i innych aktów przemocy, skutkujących śmiercią i ukryła ciało w walizce”.

 

„Nie robi mi się ani gorąco, ani zimno” – powiedziała śledczym, gdy przedstawili jej zdjęcia ciała Loli. „Ja też zostałam zgwałcona i widziałam, jak moi rodzice umierają na moich oczach” – stwierdziła Dahbia B.

 

Podczas kolejnych przesłuchań oskarżona zaprzeczyła, by zabiła dziecko.

 

Media podają, że jednym z motywów mordu miała być niechęć oskarżonej do matki dziewczynki, która miała nie udostępnić jej kluczy do budynku. Media wskazują również na zainteresowanie Dahbi B. satanizmem i okultyzmem.

 

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

 

ksta/ mal/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520