23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Wicepremier Mateusz Morawiecki z wizytą w Stanach Zjednoczonych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Spotkania z biznesmenami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej – to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych. Potrwa ona do soboty, a obejmuje pobyt w Chicago, Waszyngtonie i Nowym Jorku.

Matrusz Morawiecki liczy na bardzo owocny pobyt w USA. Mówił o tym podczas spotkania z dziennikarzami w Chicago.

Ma również nadzieję, że zdoła przekonać do inwestowania w Polsce poważne i liczące się przedsiębiorstwa. Było to przedmiotem rozmowy podczas spotkania z chicagowską Polonią. Poruszono także kwestię likwidacji wiz dla Polaków. jak i biznesowym. Przekonywał, że są potrzebni ojczyźnie i każdy w Polsce jest wstanie znaleźć swoje miejsce. Minister dodawał, że obecnie w Starym Kraju bardzo łatwo otworzyć firmę.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że prezydent Donald Trump realizuje obietnice zacieśnienia współpracy, złożone podczas wizyty w Polsce. „Dzieje się tak zarówno w dziedzinie wojskowej, jak i – na przykład – w bardzo ważnym obszarze energetyki.

Na spotkaniu przedstawiciele amerykańskiej Polonii sugerowali również, że chcieliby mieć swojego przedstawiciela w polskim Senacie. Minster finansów i rozwoju udaje się teraz do Waszyngtonu.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Jan Pachlowski /Miami/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520