“Wesołego Alleluja” – VI międzynarodowy konkurs plastyczny

“Wesołego Alleluja” – VI międzynarodowy konkurs plastyczny

Polonijni uczniowie znów na topie, tym razem mamy trzech laureatów VI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt:” Wesołego Alleluja”.   Konkurs przeznaczony był dla dzieci przedszkolnych, uczniów / wychowanków szkół podstawowych i placówek oświatowych z krajów Europy i świata.    Nasze uczennice wykonały kartki wielkanocne w rożnych technikach.
Nagrody otrzymały:  Gianna Chirico i Wiktoria Konieczny z PSD im. Sw. Faustyny z Ozone Park, NY, oraz  Olivia Wadowiec z PSD im. St. Moniuszki, Rockaway Beach, NY.

Na VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Wesołego Alleluja” przyjęto 1238 kartek wielkanocnych ze 176 szkół z Polski i z zagranicy. W budynku szkolnym zorganizowano wystawę nadesłanych prac, które głosiły radość Zmartwychwstania Pana Jezusa, zachwycały bogactwem kolorów, kreatywnością artystyczną i ukazywały tradycje wielkanocne charakterystyczne dla różnych regionów.
Nagrody dla laureatów ufundowano dzięki pomocy, którą okazali: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Gmina Boguchwała, Bank Spółdzielczy w Niechobrzu, Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.
Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej dziękuje dzieciom – twórcom prac plastycznych, ich opiekunom, sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu. Wysiłek wielu osób sprawił, że po raz kolejny udało się zrealizować to wielkanocne artystyczne przedsięwzięcie.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0