HomePOLSKAMazowieckie

Warszawa: “Wspólnie brońmy rodziny” . Marsz dla życia i rodziny

Warszawa: “Wspólnie brońmy rodziny” . Marsz dla życia i rodziny

“Wspólnie brońmy rodziny” to hasło Marszu dla życia i rodziny, który przechodzi dziś ulicami Warszawy. Prorodzinna manifestacja rozpoczęła się o 12.00 na Placu Zamkowym i wyruszyła Traktem Królewskim do bazyliki świętego Krzyża, gdzie o 13.00 rozpocznie się Msza święta.
Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia z Centrum Życia i Rodziny marsz jest okazją zamanifestowania przywiązania do wartości prorodzinnych, afirmacji rodziny, małżeństwa oraz obrony ludzkiego życia.
Publicysta Grzegorz Górny podkreśla jak ważne jest świadectwo: „Bez rodziny świat nie ma przyszłości, Polska nie ma przyszłości, my nie mamy przyszłości, a jednak rodzina jest jedną z najbardziej zawzięcie atakowanych instytucji na świecie, w tej sytuacji warto pokazać, że warto bronić rodzin” – powiedział.
Tymoteusz Zych z Instytutu Kultury Prawnej Ordo Iuris zaznacza, że nie możemy pozostać bierni wobec ataków ze strony liberalnych i lewicowych ideologii. „Mierzymy się dziś z bezprecedensowym atakiem na to co dla ogromnej większości Polaków jest ważne, na podstawowe wartości – małżeństwo i rodzinę, nie możemy być w tej sytuacji bierni, nasz głos musi być słyszalny” – podkreślił.
Jak powiedział Polskiemu Radiu przewodniczy Komisji Wychowania Katolickiego biskup Wojciech Osiał należy wspierać inicjatywy chroniące ludzkie życie oraz rodziny: „To jest wielka rzecz, którą powinniśmy ochronić: zdrowa rodzina, mądra rodzina, to jest skarb i tego powinniśmy bronić” – zaznaczył ksiądz biskup.
Marsz zakończy się Mszą świętą w bazylice świętokrzyskiej, po której ksiądz Dominik Chmielewski wygłosi konferencję.

IAR/ Informacyjna Agencja Radiowa/ #Jędrzejczyk/ w sk

COMMENTS