HomeCiekawostki

Warszawa: Mieszkanie na Mokotowie nie dla “ciapatych i innych brudasów”. Rasistowskie ogłoszenie na popularnym portalu

Warszawa: Mieszkanie na Mokotowie nie dla “ciapatych i innych brudasów”. Rasistowskie ogłoszenie na popularnym portalu

“UWAGA! Nie wynajmuje ciapatym z Indii, Pakistanu, itp.” – od tych słów zaczyna się ogłoszenie na temat wynajmu mieszkania na Mokotowie. Dalej jest już tylko gorzej, bowiem właściciel oskarża obcokrajowców o roznoszenie pluskiew. 

 

Ogłoszenie ukazało się na popularnym portalu ogłoszeniowym. Mokotowskie mieszkanie nie wzbudziłoby pewnie żadnej sensacji, gdy nie towarzyszący mu opis – “UWAGA nie wynajmuje z indi Pakistanu itp. ani innym którzy przywożą pluskwy i potem wszystkie meble firanki dywany trzeba wyrzucić bo żadne środki nie są w stanie ich wytępić nie znacie pojęcia czystość” [pisownia oryginalna] – czytamy już w pierwszych słowach oferty. O sprawie poinformował na swoim Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, ogłoszenie nadal bez problemu można odnaleźć na portalu ogłoszeniowym gdzie zostało wystawione.

 

W wersji cytowanej przez serwis WP.pl w ogłoszeniu miał być jeszcze umieszczony dopisek: “Europa nie jest dla nich wracajcie skąd przyjechaliście”, ale w wersji oferty, do której dotarliśmy zdania tego już nie ma. Być może autor usunął je, gdy dowiedział się, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosił ten wpis do prokuratury? Tego nie wiemy, faktem jest, że dodane 8 grudnia ogłoszenie wciąż można zobaczyć w sieci. Co sądzicie o treści tego ogłoszenia? To przejaw wolności słowa i prawa do dysponowania swoją własnością według swojego uznania czy tego typu treści są przejawami rasizmu?

 

COMMENTS