0.9 C
Chicago
Sunday, December 10, 2023

Warszawa: Bożonarodzeniowy obiad z ubogimi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

O 15.00 na bożonarodzeniowym obiedzie w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie spotkają się ubodzy, samotni i bezdomni. Święta z Ubogimi jak co roku organizuje Wspólnota Sant’Egidio. Ubogim będzie towarzyszył metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.

 

Ania Matlak ze Wspólnoty Sant’Egidio wyjaśnia, że w tym roku po raz pierwszy wspólnota zaprasza na obiad w dzień Bożego Narodzenia, a nie w Wigilię. “Jest to spowodowane tym, że przyjaźnimy się z ubogimi i tym, że oni w ten dzień czują się najbardziej samotni i chcielibyśmy, żeby tak nie było, chcemy to zmienić” – mówi Ania Matlak.
Wspólnota Sant’Egidio chce w tym dniu stworzyć dla ubogich domową atmosferę. Posiłek rozpocznie się od wspólnej modlitwy, potem będzie jedzenie, kolędy i dzielenie się opłatkiem.

W pierwszy dzień świąt na bożonarodzeniowym obiedzie spotkają się także ubodzy w Poznaniu. W drugi dzień świąt obiady dla ubogich odbędą się w Krakowie i Szczecinie.

Tradycja wspólnego bożonarodzeniowego obiadu dla ubogich narodziła się w Rzymie w 1982 roku. Podtrzymują je wspólnoty Sant’Egidio na całym świecie. W tym roku 700 świątecznych obiadów zasiądą ubodzy w 70 krajach. W Warszawie do świątecznego stołu zasiądzie przeszło 430 ubogich. Na całym świecie w świątecznych spotkaniach organizowanych przez Wspólnotę Sant’Egidio weźmie udział 250 tysięcy gości.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Katarzyna Ingram/jj
fot.pixabay.com