HomePodlaskie

W Podlaskiem przybyło wielu milionerów. Jeden z nich na etacie zarobił… 9,5 mln zł!

W Podlaskiem przybyło wielu milionerów. Jeden z nich na etacie zarobił… 9,5 mln zł!

W tym roku w Podlaskiem jest rekordowa liczba milionerów – już 614. Jest też jeden rekordowo wysoki dochód z umowy o pracę. Tak wynika z podsumowania kampanii PIT za 2017 r. w Podlaskiem.

Jak informuje rzecznik Izby Administracji Skarbowej Radosław Hancewicz, w tym roku, już po raz 26. rozliczaliśmy się z podatku dochodowego od osób fizycznych. W województwie podlaskim zeznania PIT wypełniło ponad 813 tys. podatników. Większość zmieściła się w I skali podatkowej (18 proc.). Wyższą daninę (32 proc.) zapłaciło zaledwie 13,5 tys. osób, które zarobiły ponad 85,5 tys. zł. Zobacz też W tej grupie byli oczywiście milionerzy, których najwięcej – bo 315 – mieszka i pracuje w Białymstoku. W Łomży jest ich 65, a w Suwałkach – 54.

 

Ale ponieważ w 2016 r. mieszkańców Podlaskiego o takich dochodach było „tylko” 477, fiskus uważa, że teraz mamy największy wzrost liczby milionerów w ostatnich latach. Z zestawienia IAS wynika, że dochód najbogatszego przedsiębiorcy przekroczył 26 mln zł. Z innych rekordów warto odnotować cztery. Najlepszemu graczowi giełdowemu przybyło ponad 15 mln zł, a najwyżej opłacanemu etatowcowi – 9,5 mln zł. Rekordowy zwrot podatku to 416 tys. zł, a dopłata – 3 mln zł.

 

COMMENTS