11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

W. Brytania/ Badanie: Jeden na pięciu mężczyzn w Walii nie myje rąk po skorzystaniu z toalety

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jeden na pięciu mężczyzn w Walii nie myje rąk po skorzystaniu z toalety – poinformował we wtorek portal Sky News, powołując się na badanie Public Health Wales, publicznej agendy zajmującej się ochroną zdrowia.

Mężczyźni myją ręce rzadziej niż kobiety – podaje Sky News.
Badanie przeprowadzone na zlecenie Public Health Wales wykazało też, że mężczyźni częściej niż kobiety deklarowali mycie rąk przez krótszy czas niż 20 sekund.
Z badania przeprowadzonego na próbie ponad tysiąca dorosłych Walijczyków wynika, że tylko około połowa dorosłych Walijczyków zawsze lub często myje ręce po kichaniu.
Jedynie 41 proc. ankietowanych mężczyzn i połowa kobiet uważa, że po powrocie z miejsca publicznego należy umyć ręce. Po spotkaniu z osobami spoza gospodarstwa domowego 38 proc. mężczyzn i 43 proc. kobiet uznało za konieczne umycie rąk.
Eksperci ds. zdrowia publicznego mają nadzieję na zwiększenie świadomości na temat znaczenia higieny rąk przed okresem zimowym. Podkreślają, że mycie rąk jest jednym z najskuteczniejszych kroków ograniczających rozprzestrzenianie się infekcji.
Public Health Wales zaleca mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 30 sekund, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków.
Doktor Giri Shankar, dyrektor ds. ochrony zdrowia w Public Health Wales, stwierdził, że „ważne jest kontynuowanie dobrych praktyk higienicznych” wypracowanych podczas pandemii Covid-19.
„Nikt nie lubi chorować, zwłaszcza w okresie świątecznym” – powiedział.
„Wykonanie kilku prostych kroków, aby chronić siebie i swoich bliskich przed infekcją, może naprawdę zrobić różnicę i zwiększyć szanse na dobry stan zdrowia tej zimy” – dodał.

(PAP)mwt/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520