-6.2 C
Chicago
czwartek, 29 lutego, 2024

W. Brytania: Armia obniża wymogi dla rekrutów z zagranicy, by… zwiększyć „różnorodność”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Brytyjska armia, aby zrealizować założone poziomy „różnorodności i inkluzywności”, chce zwiększyć rekrutację żołnierzy za granicą, obniżając w tym celu wymogi bezpieczeństwa wymagane do przyjęcia – ujawnił w niedzielę „The Sunday Telegraph”.

Jak pisze gazeta, brytyjskie siły zbrojne stale nie osiągają wyznaczonych celów w zakresie rekrutacji z mniejszości etnicznych i aby podnieść statystyki szukają żołnierzy za granicą. W przypadku wojsk lądowych odsetek personelu wywodzącego się z mniejszości etnicznych wynosi obecnie 14 proc.

W ujawnionym przez „The Sunday Telegraph” dokumencie przyznano, że armia „ma trudności z przyciągnięciem talentów ze środowisk mniejszości etnicznych do korpusu oficerskiego”. Przedstawiono w nim szereg działań mających na celu zwiększenie reprezentacji i opisuje weryfikację poświadczeń bezpieczeństwa jako „główną barierę dla personelu spoza Wielkiej Brytanii w uzyskaniu nominacji oficerskich w armii”.
W dokumencie wezwano do zmiany wymagań dotyczących poświadczenia bezpieczeństwa, aby zwiększyć reprezentację mniejszości etnicznych w wywiadzie i korpusie oficerskim, na stanowiskach, które mają „niekontrolowany dostęp do tajnych informacji”.
Osoby z krajów Wspólnoty Narodów mogą służyć w armii brytyjskiej, ale w ujawnionym przez „The Sunday Telegraph” dokumencie zauważono, że jest tylko 131 oficerów regularnej armii spoza Wielkiej Brytanii, z których tylko „28 zostało zarejestrowanych jako mniejszość etniczna”, a reszta to biali Irlandczycy lub biali obywatele państw Wspólnoty Narodów.
W odpowiedzi na informacje „The Sunday Telegraph” minister obrony Grant Shapps zarządził gruntowny przegląd polityki różnorodności i integracji w siłach zbrojnych.
„Chcemy, aby ludzie ze wszystkich środowisk służyli w naszym wojsku, ale w niektórych politykach wydaje się, że bardziej chodzi o agendę polityczną niż praktyczną poprawą życia naszych oddanych żołnierzy i personelu wojskowego. Z pewnością nie będzie żadnego obniżenia wymagań dotyczących poświadczenia bezpieczeństwa za mojej kadencji” – oświadczył Shapps.
Złagodzoną wobec kandydatów z zagranicy politykę weryfikacji skrytykowało w liście otwartym do Shappsa 12 byłych wyższych rangą oficerów. „W obliczu szerzącego się islamizmu i innych ekstremizmów, jest ona jest niczym innym jak niebezpiecznym szaleństwem” – napisali. „Rosjanie, Irańczycy i Chińczycy będą z radością obserwować nasze pogrążanie się w nienawiści do samych siebie i obsesję na punkcie różnorodności i integracji” – dodali.

 

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

 

bjn/ jm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520