11.7 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

W bolidzie Kubicy doszło do eksplozji silnika. Śmierć poniósł 22-letni kierowca

Charles Leclerc z Ferrari wygrał kwalifikacje przed wyścigiem o Grand Prix Belgii, 13. rundą mistrzostw świata Formuły 1.

Wraz z Monakijczykiem z pierwszego rzędu wyruszy jego zespołowy partner – Niemiec Sebastian Vettel. Trzeci był Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).

Pierwszą część kwalifikacji przedwcześnie zakończył Robert Kubica. W jego bolidzie Williamsa doszło do eksplozji silnika. Polski kierowca nie poniósł obrażeń.

Wyścig w niedzielę o godzinie 15.10. Kubica wyruszy do rywalizacji z alei serwisowej.

**

Do tragicznego wypadku doszło na belgijskim torze Spa-Francorschamps podczas wyścigu serii Formuły 2. Śmierć poniósł 22-letni kierowca Anthoine Hubert.

Francuz nie opanował swojego bolidu podczas drugiego okrążenia przy wjeździe w zakręt Raidillon, przy dużej prędkości wypadając z trasy i uderzając w bandę. Po chwili w jego samochód wjechał Ekwadorczyk Juan Manuel Correa, a w wypadku uczestniczyło jeszcze dwóch kierowców. Wyścig został od razu przerwany.
Międzynarodowa Federacja Samochodowa po dwóch godzinach od wypadku opublikowała oświadczenie, w którym potwierdziła, że Francuz zmarł wskutek odniesionych w kraksie obrażeń. Zgodnie z informacjami medycznymi, Correa został przewieziony do szpitala i przebywa tam w stanie stabilnym. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Anthoine Hubert rozpoczął swoją karierę w 2010 roku. Dwukrotnie – w 2011 i 2012 roku – zajmował trzecie miejsce w kartingowych mistrzostwach świata juniorów. W 2018 roku triumfował w serii wyścigowej GP3. W tym samym roku został członkiem grupy rozwojowej Renault Sport Academy. Bieżący sezon był dla niego pierwszym w Formule 2.