32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Urzędniczka biura prokuratora przemycała migrantów służbowym autem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Koordynator ds. ofiar przestępstw zatrudniona w jednym z teksańskich powiatów przyznała się do wykorzystywania służbowego auta w celu przemycania nielegalnych imigrantów na terytorium Stanów Zjednoczonych. Auto było oznakowane logiem biura prokuratora okręgowego.

Bernice Garza przyznała się w piątek do wykorzystywania służbowego samochodu do przemycania migrantów z terytorium Meksyku do USA. Koordynator ds. ofiar przestępstw powiatu Starr w Teksasie miała wykonać aż 40 kursów z nielegalnymi imigrantami w służbowym Chevrolecie  z Rio Grande City do Houston.

Garza została aresztowana w grudniu 2022 roku. W czasie kontroli drogowej w powiecie Victoria funkcjonariusz organów ścigania zauważył rządowy pojazd zarejestrowany w powiecie Starr, który wykonywał „liczne nieautoryzowane podróże do obszaru Houston”.

Oprócz Garzy aresztowano także dwie inne osoby, Magali Rosę i Juana Antonio Charlesa. Magali Rosa miała kierować pojazdem w dniu zatrzymania. W samochodzie podróżowały jeszcze cztery osoby – nielegalni imigranci, którzy zostali przekazani straży granicznej. Na służbowym aucie Garzy widniał emblemat Biuro Prokuratora Okręgowego Starr County.

„Dochodzenie to jest przykładem tego, że nikt nie stoi ponad prawem, a nasze biuro podejmuje szybkie działania w celu wyeliminowania korupcji publicznej” – przekazało biuro prokuratora po aresztowaniu Garzy.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520