32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Za dwa lata nad Miami będą pędzić latające taksówki? Firma z Florydy ogłosiła ambitny plan

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Firma z południowej Florydy ogłasza ambitny plan „uskrzydlenia” branży taksówkarskiej w Miami. W 2026 roku nad miastem mają latać elektryczne taryfy pionowego startu i lądowania (eVTOL). Będzie to jednocześnie pierwsza amerykańska spółka oferująca loty komercyjne, która wdroży do swojej floty tego typu pojazdy latające.

Firma UrbanLink Air Mobility – wschodzący i jedyny w USA, przyszły operator latających taksówek pionowego startu i lądowania – ogłosił, że ambitną wizję podniebnych taryf uda się wdrożyć w życie już w 2026 roku.

Spółka zakupi 20 małych, elektrycznych odrzutowców pionowego startu i lądowania od niemieckiego firmy Lilium.

„Podczas gdy wiele firm omawiało pomysł obsługi samolotu eVTOL, żadna z nich ostatecznie nie podjęła się wdrożenia. Jesteśmy pierwszą linią lotniczą w USA, która zintegrowała samolot eVTOL z naszą flotą. Dzięki temu regionalne podróże lotnicze bez emisji dwutlenku węgla staną się rzeczywistością” – powiedział Ed Wegel, założyciel i prezes UrbanLink Air Mobility, przemawiając w poniedziałek na konferencji CoMotion Miami.

Firma szczegółowo opisała swoje plany uzyskania federalnych certyfikatów w czwartym kwartale 2025 r. oraz ekspansji na inne rynki, w tym Los Angeles, w komunikacie prasowym.

„Zmienimy sposób, w jaki ludzie przemieszczają się do i z centrów miast, a także w ich obrębie, zwiększając łączność i zrównoważony rozwój” – podkreślił Wegel.

Pojazdy latające opracowane przez Lilium mogą pomieścić sześciu pasażerów i przelecieć do 100 mil. Oczekuje się, że wraz z rozwojem nowej technologii akumulatorów w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy, zasięg ten wzrośnie.

„Myślę, że Południowa Floryda to poligon doświadczalny. Udowodnimy tę koncepcję tutaj. Następnie będzie można ją przetransportować na cały świat” – powiedział prezes.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520