16.9 C
Chicago
środa, 1 maja, 2024

„Upadek amerykańskiej wolności gospodarczej”. Nowy raport Heritage Foundation

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Indeks Wolności Gospodarczej Heritage Foundation to respektowany na całym świecie wskaźnik, który określa poziom liberalizmu w gospodarce. Wyniki pomiarów są publikowane co roku. Na szczytach niezmiennie królują takie kraje, jak Szwajcaria, Irlandia czy Singapur. Niestety, tegoroczny ranking jest bardzo niepochlebny dla Stanów Zjednoczonych i wszyscy Amerykanie odczują lub już odczuli to na własnych portfelach.

Gospodarka USA pod rządami prezydenta Bidena spadła do rekordowo niskiego poziomu, zgodnie z corocznym Indeksem Wolności Gospodarczej Heritage Foundation.

„Tegoroczny Indeks Wolności Gospodarczej przedstawia niepokojący obraz, zarówno w kraju, jak i za granicą” – powiedział o raporcie prezes Heritage Kevin Roberts. „Upadek amerykańskiej wolności gospodarczej jest poważnym powodem do niepokoju i ma realne i namacalne konsekwencje dla wszystkich Amerykanów, zwłaszcza rodzin o niskich dochodach i dla klasy robotniczej”.

Raport stwierdza, że USA spadło o 2,7 punktu w Indeksie Wolności Gospodarczej na rok 2021. Stany Zjednoczone cofnęły się do rekordowo niskiego wyniku 72,1, zgodnie z opublikowanymi w poniedziałek danymi. USA również spadły na najniższe miejsce w swojej historii, z 20. miejsca w zeszłorocznym rankingu do 25. w 2022 roku.

Indeks, uruchomiony w 1995 r., ocenia kraje pod kątem praworządności, wielkości rządu, efektywności regulacyjnej i otwartych rynków, a także analizuje określone kategorie, takie jak prawa własności, skuteczność wymiaru sprawiedliwości, uczciwość rządu i obciążenia podatkowe.

Prezes Heritage Kevin Roberts wykorzystał publikację raportu do zaapelowania do amerykańskiego rządu, aby uporządkował budżet USA i „uwolnił gospodarkę”.

Według indeksu pierwsze miejsce zajął Singapur, a za nim Szwajcaria, Irlandia, Nowa Zelandia, Luksemburg, Tajwan, Estonia, Holandia, Finlandia i Dania. Po raz pierwszy od 2006 roku na liście najbardziej wolnych gospodarek nie znalazła się Australia. Obecnie gospodarkę tego kraju określa się w rankingu, jako „w większości wolną”.

Polska znalazła się na 39. miejscu, jako gospodarka „umiarkowanie wolna” – za Bahamami, Belgią, Słowacją i Japonią. Stany Zjednoczone są na 25. miejscu, jako gospodarka „w większości wolna”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520