15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Ukraina przekazała prorosyjskim separatystom 15 jeńców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ukraina przekazała prorosyjskim separatystom 15 jeńców. Jest to jednostronna akcja, której celem jest odblokowanie procesu wymiany jeńców. Kijów szacuje, że bojówkarze przetrzymują w swoich więzieniach ponad 100 Ukraińców.

Uwolnieni separatyści to przede wszystkim osoby starsze i chore, w tym sześć kobiet. Do ich przekazania doszło w okolicach punktu kontrolnego Majorsk w pobliżu Gorłówki. Jak poinformowała przedstawicielka Ukrainy w mińskich rozmowach grupy kontaktowej Iryna Heraszczenko, przekazanie jeńców to ze strony Ukrainy jednostronny akt dobrej woli, który ma na celu odblokowanie procesu wymiany jeńców. Dodała, że w ten sposób przed prawosławnymi świętami Bożego Narodzenia Ukraina poszukuje kompromisu, który pozwoliłby na uwolnienie z rąk separatystów przetrzymywanych Ukraińców. Iryna Heraszczenko zaznaczyła, że separatyści obiecali, iż do nowego roku uwolnią
grupę nieletnich, których oskarżają o dywersję.
Według ukraińskich danych, w rękach prorosyjskich bojówkarzy jest około 110 ukraińskich jeńców. Strona ukraińska proponowała ich wymianę na przetrzymywanych przez siebie separatystów, jednak – jak informowano – bojówkarze kilkakrotnie torpedowali proces wymiany.

Paweł Buszko, Kijów, Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520