12.8 C
Chicago
Friday, December 8, 2023

Ukradli dzieła sztuki za pół miliarda dolarów. FBI publikuje film

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przeszło 25 lat po słynnej kradzieży dzieł sztuki z Isabella Stewart Gardner Museum w Bostonie, których łączna wartość wynosi 500 milionów dolarów, FBI opublikowało nagranie z monitoringu z jednym z podejrzanych.

Zuchwałej kradzieży dokonały 18 marca 1990 roku, kiedy miasto było zajęte obchodami Dnia Świętego Patryka, dwie osoby przebrane za policjantów. Zabrały trzynaście dzieł sztuki, w tym obrazy Rmbrandta, Degasa i Vermeera. Razem wszystkie przedmioty mają wartość pół miliarda dolarów, ale dla miłośników sztuki są bezcenne.

W czwartek FBI zamieściło w sieci film z muzeum, który zarejestrowano 17 marca 1990 roku, niemal dokładnie na 24 godziny przed kradzieżą. Widać na nim, jak strażnik wpuszcza bocznymi drzwiami podejrzanego mężczyznę. Tymi samymi drzwiami wchodzili później złodzieje. Co więcej, samochód, którym przyjechał gość z filmu, w dużej części zgadza się z opisem samochodu, jaki widziano w okolicy tuż przed kradzieżą.

Śledczy mają nadzieję, że publikacja nagrania się opłaci i ktoś udzieli informacji na temat widzianego na nim mężczyzny. Za odzyskanie całej skradzionej kolekcji w dobrym stanie muzeum oferuje nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów. Za każde pojedyncze dzieło również przewidziano nagrodę.

(jj)