31.3 C
Chicago
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tylko w sierpniu Teksas zapłacił kopalni kryptowalut 31 mln dolarów za zmniejszenie wydobycia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

Kopalnie kryptowalut zarabiają w Teksasie krocie za… wstrzymywanie wydobycia. Energy Reliability Council of Texas (ERCOT) zapłaciła kopalni kryptowalut Riot 2,5 mln dolarów za wyłączenie części koparek. Chodzi oczywiście o zmniejszenie zużycia energii. To jednak tylko kropla w morzu gotówki, którą ERCOT obsypał cyfrowych górników z Riot.

„Wrzesień był kolejnym ważnym miesiącem dla Riot, ponieważ byliśmy w stanie wyraźnie zademonstrować wartość wydobywania bitcoinów, jednocześnie przyczyniając się do stabilności sieci elektrycznej ERCOT” – powiedział Jason Les, dyrektor generalny Riot, w środowym komunikacie.

Podczas fali rekordowych upałów w sierpniu ERCOT przekazał na rzecz Riot ponad 31 milionów dolarów. Było ta rekompensata za zmniejszenie wydobycia, czyli wyłączenie części koparek kryptowalut, które są bardzo energochłonne.

Z kolei we wrześniu Riot zarobił 2,5 miliona dolarów w kredytach energetycznych dzięki programom „reagowania na popyt” ERCOT, które oferują wypłaty podmiotom o wysokim zużyciu energii, takim jak firmy wydobywające bitcoiny, w celu zmniejszenia zużycia w okresach szczytowego zapotrzebowania.

System działa również w drugą stronę. ERCOT wykorzystuje energochłonność kopalni kryptowalut, takich jak Riot, aby pożytkować energię w okresach jej nadmiernej podaży. Służy to ustabilizowaniu cen.

Teksas uchodzi za wolnorynkową oazę branży kryptowalut – szczególnie gałęzi wydobywczej. Ustawodawcy w ciągu ostatnich lat wypracowali najbardziej korzystne regulacje, aby ściągnąć do stanu przedsiębiorstwa, związane z cyfrowymi aktywami. Według magazynu Fortune – Stan Samotnej Gwiazdy jest na dobrej drodze do stania się „światową stolicą Bitcoina”. ERCOT oszacował, że tylko w 2022 roku kopalnie kryptowalut generowały zużycie energii na poziomie 33 gigawatów. Dla porównania – wszystkie gospodarstwa domowe w Houston zużywają w ciągu roku 6 gigawatów energii.

Red. JŁ

(Źródło: Dallas News, Chron)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520