Tusk będzie w Warszawie w Święto Niepodległości

Tusk będzie w Warszawie w Święto Niepodległości

Były premier Donald Tusk poinformował, że weźmie udział w Warszawie w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Przewodniczący Rady Europejskiej zamierza pojawić się w stolicy rano. Zacznie od złożenia kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że potem zamierza uczestniczyć w obchodach państwowych organizowanych w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Były premier wyjaśnił, że “weźmie udział w obchodach nie tylko dlatego, że został zaproszony przez prezydenta Andrzeja Dudę, ale przede wszystkim dlatego, że jest Polakiem i jego miejsce jest w tym szczególnym dniu w stolicy Polski”..
Przy okazji Donald Tusk poinformował, że nie skorzystał z zaproszenia, jakie dostał od prezydenta Francji. Ten zapraszał go do udział w międzynarodowych obchodach setnej rocznicy zakończenia pierwszej wojny światowej.
We Francji 11 listopada na Polach Elizejskich odbędą się uroczystości związane z zakończeniem działań wojennych w 1918 roku. Prezydent Emmanuel Macron zaprosił do udziału w tych obchodach między innymi przywódców USA i Rosji.
W tym samym czasie w Polsce nastąpi kulminacja uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Państwowe uroczystości rozpocznie poranna msza za ojczyznę. W południe tradycyjnie na Placu Marszałka Piłsudskiego odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Na ten dzień zaplanowano też Marsz Niepodległości oraz liczne imprezy kulturalne.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/A.Drążkiewicz/K.Tokarczyk/dyd



COMMENTS

WORDPRESS: 0