11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Tusk: Autorzy wniosku o wotum nieufności wobec Adama Bodnara – wstydźcie się

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jeszcze raz dziękuję i gratuluję ministrowi Adamowi Bodnarowi za to czego dokonał; jestem przekonany, że będzie on swoją pracę kontynuował. Autorzy wniosku o wotum nieufności – wstydźcie się – powiedział w czwartek w Sejmie premier Donald Tusk.

Sejm w czwartek rozpatruje złożony przez PiS wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. W środę komisja sprawiedliwości i praw człowieka negatywnie zaopiniowała wniosek o odwołanie Bodnara z funkcji szefa MS.

Podczas debaty nad wnioskiem głos zabrał premier Donald Tusk. Zwracając się do autorów wniosku, premier powiedział, że boją się oni, „bo dokładnie wiedzą, co zrobili”. „Dlaczego złożyliście wniosek o wotum nieufności wobec ministra Bodnara? Dlatego, że prokuratura zaczęła wyjaśniać krok po krok to, co się działo w waszym ministerstwie, co się działo w Funduszu Sprawiedliwości, jaką rolę pełnili w tym ministrowie, wiceministrowie i prokuratura za czasów Zbigniewa Ziobry i PiS-u” – mówił Tusk.
„I stąd wasza panika. Nie dlatego, że ja mam coś do powiedzenia z tej mównicy, tylko wiecie, że naprawdę prokuratura pracę w tej kwestii zaczęła” – dodał. „Ja tak po ludzku wam już w tej chwili współczuję” – zaznaczył szef rządu
Według premiera obecny szef MS w ciągu tych dwóch miesięcy zrobił ogromnie dużo dla przywrócenia sprawiedliwości w Polsce, dla zbudowania na nowo ładu niezależnego od politycznych zamówień, dla całego wymiaru sprawiedliwości, szczególnie prokuratury. „Za chwilę cała Polska zobaczy, na czym polegała działalność waszych prezesów w spółkach strategicznych Skarbu Państwa, jakie rozmiary miała pazerność ubrana w szaty legalności i ta zupełnie nie mająca nic wspólnego z legalnością. Na czym polegała haniebna działalność Funduszu Sprawiedliwości w rękach waszych i ministra Ziobro” – mówił Tusk.
„Ja się nie dziwię, że zrobilibyście wszystko, żeby minister Bodnar nie mógł dokończyć swojej pracy. Ale chcę wam powiedzieć – i tego jestem pewien – że minister Bodnar będzie swoją pracę kontynuował” – podkreślił premier.
I – jak dodał – „że wszyscy będziemy dumni z tego, że mamy takiego ministra sprawiedliwości”. „Jeszcze raz panie ministrze dziękuję i gratuluje tego czego pan dokonał. Autorzy wniosku o wotum nieufności – wstydźcie się” – zaznaczył Tusk. (PAP)
autor: Edyta Roś

 

ero/ ann/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520