10.1 C

Turniej WTA w Adelajdzie: Iga Świątek awansowała do drugiej rundy

Rozstawiona z numerem piątym Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Adelajdzie w Australii. We wtorek polska tenisistka pokonała Amerykankę Madison Brengle 6:3, 6:4.

30-letnia Brengle zajmuje obecnie 81. miejsce w światowym rankingu, a najwyżej w karierze była na 35. pozycji (w maju 2015 roku). Do zmagań w Adelajdzie musiała przebijać się przez kwalifikacje.

Świątek, która w najnowszym notowaniu listy WTA spadła z 17. na 18. miejsce, bardzo dobrze rozpoczęła mecz. W pewnym momencie pierwszego seta prowadziła już 4:1 i do jego końca kontrolowała wydarzenia na korcie.

Druga partia zaczęła się od prowadzenia Brengle 2:0. Później jednak Amerykanka trzykrotnie została przełamana, a Świątek w końcu poprawiła serwis i ostatecznie po 76 minutach cieszyła się z awansu do drugiej rundy.

To był drugi pojedynek 19-letniej Polki z Brengle. Poprzedni, w turnieju rangi ITF w Charleston w 2018 roku, zakończył się zwycięstwem Amerykanki 6:1, 6:1.

Następną rywalką Świątek będzie albo kolejna kwalifikantka, Australijka Maddison Inglis, albo jej rodaczka, występująca dzięki „dzikiej karcie” Samantha Stosur.

Z numerem jeden w imprezie na kortach twardych w Adelajdzie (pula 535,5 tys. dol.) jest rozstawiona Australijka Ashleigh Barty, która może być rywalką Świątek w 3. rundzie, czyli ćwierćfinale.