5.7 C
Chicago
Friday, December 1, 2023

Turcja/ Wskutek ulewnych deszczy i burz zginęło 9 osób. Wiatr zerwał dziesiątki dachów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wskutek ulewnych deszczy, spowodowanych nimi podtopień i burz w trzech prowincjach Turcji zginęło łącznie dziewięć osób – poinformował w poniedziałek turecki minister spraw wewnętrznych Ali Yerlikaya.

Yerlikaya powiedział, że w niedzielnym wypadku statku Kafkametler płynącym po Morzu Czarnym zginęła jedna osoba, której ciało odnaleziono w poniedziałek nad ranem. Trwa akcja poszukiwawcza pozostałych 11 członków załogi, w którą zaangażowano niemal 800 osób, 300 pojazdów, dwa samoloty, helikopter i łodzie patrolowe.
Kapitan płynącego pod flagą turecką statku Kafkametler powiadomił w niedzielę rano, że statek dryfuje w kierunku falochronu w pobliżu miasta Eregli na północnym zachodzie Turcji. Początkowo przeprowadzenie akcji ratunkowej było niemożliwe przez niesprzyjające warunki pogodowe.
Turecki minister dodał, że dodatkowo na terenie kraju wskutek załamania pogody zginęło osiem osób – trzy w prowincji Zonguldak, jedna w prowincji Batman i cztery w Diyarbakir.
Polityk dodał, że w Zonguldak wiatr zerwał dachy 57 szkół i 43 innych budynków, w tym domów. Tureckie władze przeznaczyły już na odbudowę 1,74 mln dol. – poinformował dziennik “Daily Sabah”. (PAP)

 

jbw/ adj/