5.7 C
Chicago
Friday, December 1, 2023

Opozycja dużo obiecała, ale po wyborach pyta, czy nas na to stać

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Musimy wiedzieć, czy nas na to stać – powiedział w poniedziałek w studiu PAP Michał Gramatyka (Polska 2050), zapytany czy pozostaną tzw. wakacje kredytowe. Poseł Polski 2050 mówił, że “każda ulga która jest, musi być odnoszona do stanu finansów państwa”.

Zapowiadaliśmy, że wszystkie ulgi zostaną utrzymane – mówił w poniedziałek w Studiu PAP Michał Gramatyka. Poseł Polski 2050 był pytany m.in. o to czy pozostaną takie ulgi jak: wakacje kredytowe, zerowy VAT na żywność czy świadczenie 500 plus.
“Polska 2050 mówiła o podniesieniu 500 plus do 800 plus, że jest to niczym nieuzasadnione rozdawnictwo. I ono napędza inflację. Ale koalicja polega na tym, że rząd realizuje program, na który zgodzili się wszyscy koalicjanci” – mówił Gramatyka.
Ma nadzieję, że polityka gospodarcza przyszłego rządu będzie odpowiedzialna, “bo jeżeli nie będzie odpowiedzialna, to wszyscy na tym stracimy” – mówił.
Poseł Gramatyka, pytany o poparcie dla takich ulg jak wakacje kredytowe czy O VAT na żywność, podkreślał w rozmowie w Studio PAP, że “jeżeli nas nie będzie stać i będziemy to pokrywać wirtualnym pieniądzem, to jedyne co osiągniemy, to wzrost inflacji” – ocenił.
W piątek w Radiu Zet poseł KO Andrzej Domański mówił, że nie wyklucza, że w przyszłym roku pewna forma wakacji kredytowych będzie utrzymana, ale powinna ona być skierowana do osób faktycznie takiej pomocy potrzebujących; dostęp powinien być limitowany – powiedział Domański.(PAP)

Pełna rozmowa na wideo.pap.pl/videos/70564/ oraz na PAP.PL https://www.pap.pl/aktualnosci/michal-gramatyka-polska-2050-mam-nadzieje-ze-szef-komisji-ds-sluzb-specjalnych-bedzie

 

autor: Jarema Jamrożek

 

jam/