5.7 C
Chicago
Friday, December 1, 2023

Mbappe strzelił 300 goli w karierze szybciej niż Ronaldo i Messi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kylian Mbappe strzelił 300 goli w karierze szybciej niż Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Jubileuszowe trafienie, wyjątkowej urody, zaliczył w rekordowym zwycięstwie Francji nad Gibraltarem (14:0) w piłkarskich kwalifikacjach Euro 2024.

Mbappe dokonał tego w miniony weekend, mając 24 lata i 333 dni. Zarówno Lionel Messi, jak i Cristiano Ronaldo, dwie największe gwiazdy futbolu XXI wieku, byli starsi, kiedy mieli na liczniku ten wynik.
“To, co robi ten dzieciak, jest naprawdę nie z tego świata” – powiedział Thierry Henry, który obecnie jako trener drużyny do lat 21 kieruje nowym pokoleniem francuskich zawodników. „To po prostu niewiarygodne” – dodał.
Na początku swojej kariery Mbappe był często porównywany do Henry’ego. Obaj uczęszczali do francuskiej akademii Clairefontaine, a następnie grali jako lewi skrzydłowi w drużynie AS Monaco, gdzie jako nastolatkowie zdobyli tytuły mistrza Francji. Następnie Mbappe powtórzył inne osiągnięcie Henry’ego, zdobywając mistrzostwo świata w 2018 roku w swoim pierwszym dużym turnieju z Francją. Henry wygrał mundial w 1998 roku.
Mbappe porównywany jest także do wielkiej brazylijskiej gwiazdy Pele ze względu na jego przedwczesną dojrzałość. Jednak pod względem stylu, zabójczej szybkości i umiejętności, jest bliżej Henry’ego.
„Jest strzelcem bramek, asystuje, wie, jak zrobić wszystko. Oczywiście jest wiele do poprawy, ale nie o to chodzi” – powiedział Henry.
Dzięki swojemu 17. hat-trickowi w karierze Mbappe zwiększył swój dorobek w sezonie do 21 goli w 19 meczach. Był to 46. gol gwiazdy PSG w 74 występach drużyny narodowej. Obecnie na liście najlepszych strzelców Francji brakuje mu zaledwie pięciu goli do Henry’ego i dziesięciu do rekordu kraju należącego do Oliviera Giroud.
24-latek swojego jubileuszowego gola zapamięta na długo, ponieważ strzelił go prawie z połowy boiska w 81. minucie meczu z piłkarskim “Kopciuszkiem” z Gibraltaru.
W stawce aktywnych wciąż snajperów znajdują się Cristiano Ronaldo, Lionel Messi (obaj ponad 800 bramek), Robert Lewandowski (ponad 600 goli) oraz Luis Suarez (ponad 500 trafień).
Na strzelecki dorobek 300 goli w profesjonalnej karierze Mbappe składają się występy w reprezentacji Francji (46 bramek), Paris Saint-Germain (227 bramek) oraz AS Monaco (27 bramek).(PAP)

 

mask/ krys/