20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

„Tu na razie jest ściernisko…”. Szukają kupców na 14 hektarów tuż za południową granicą Warszawy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

To być może największy przetarg na sprzedaż gruntu, jaki kiedykolwiek zorganizował podwarszawski samorząd. Władze Lesznowoli szukają kupców na 14 hektarów tuż za południową granicą stolicy. Wolno tu zbudować nawet… oceanarium – pisze w poniedziałek „Gazeta Wyborcza”.

 

Jak zwraca uwagę dziennik, chodzi o tereny dawnego gospodarstwa rolniczego Mysiadło – rozległe pola na zachód od ul. Puławskiej, nieopodal zbudowanej w 2020 r. charakterystycznej cerkwi Hagia Sophia.

 

Gazeta przypomina, że do kilkudziesięciohektarowego terenu zgłoszono roszczenia. „Prawa spadkobierców podtrzymały sądy, dopiero w 2020 r. Lesznowoli udało się podpisać z nimi ugodę. To otworzyło drogę do wystawienia działek na sprzedaż” – wskazuje dziennik.

 

Jak pisze gazeta, władze Lesznowoli ogłosiły przetarg na sprzedaż trzech działek: dwóch blisko pięciohektarowych i jednej nieco mniejszej, czterohektarowej. „Te większe mają cenę wywoławczą po 54,1 mln zł, mniejsza – 44,5 mln zł” – podaje dziennik.

 

Dodaje, że teren objęty jest planem zagospodarowania. „Wykluczona jest właściwie tylko budowa mieszkań oraz supermarketu o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw.” – zaznacza dziennik. Zwraca uwagę, że dopuszczona jest budowa „biur, parków technologicznych, hoteli, domów opieki społecznej, restauracji, kawiarni, hoteli, a nawet… oceanarium”.

 

„Do tego plan pozwala, by tylko 10 proc. terenu pozostawić zielone” – zwraca uwagę dziennik. (PAP)

 

 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520