HomeUSASeattle

Trump po wypadku pociągu Amtrak: dlatego nasz plan dotyczący infrastruktury musi zostać zaakceptowany

Trump po wypadku pociągu Amtrak: dlatego nasz plan dotyczący infrastruktury musi zostać zaakceptowany

Po tym, jak w poniedziałek w stanie Waszyngton wykoleił się pociąg, prezydent Donald Trump stwierdził, że to kolejny powód, dla którego plany infrastrukturalne jego administracji powinny zostać jak najszybciej zaakceptowane.

W wypadku pociągu Amtrak, do którego doszło w mieście DuPont, zginęły 3 osoby. Ponad 100 trafiło do szpitala. Za pośredcnitwem Twittera prezydent złożył kondolencje rodzinom ofiar, ale też podkreślił konieczność renowacji infrastruktury.

– Wypadek pociągu w DuPont w Waszyngtonie dowodzi lepiej niż cokolwiek wcześniej, że nasz plan dotyczący infrastruktury, który wkrótce złożymy, powinien zostać szybko zaakceptowany. Siedem trylionów dolarów wydanych na Środkowy Wschód, podczas gdy nasze drogi, mosty, tunele i tory (i inne rzeczy) zaczynają się sypać! – napisał Trump.

Agencja Associated Press szybko wytknęła prezydentowi, że do wypadku wcale nie doszło na starych torach. Wręcz przeciwnie – na odcinku, który niedawno został poddany wartej 181 milionów dolarów renowacji. Wykolejenie miało miejsce pierwszego dnia po oddaniu nowych torów.

Dokładna przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Śledztwo w tej sprawie poprowadzi Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

(mcz)

COMMENTS