HomePOLSKA

Tragiczny bilans świąteczny na drogach – 18 ofiar śmiertelnych wypadków

Tragiczny bilans świąteczny na drogach – 18 ofiar śmiertelnych wypadków

W wypadkach drogowych w Wielki Piątek i Wielką Sobotę zginęło 18 osób, a prawie 180 zostało rannych. Zatrzymano też 510 nietrzeźwych kierowców.Tak wynika z danych Komendy Głównej Policji. Młodszy aspirant Dawid Marciniak z KGP poinformował, że w te dwa dni doszło do 142 wypadków na polskich drogach, z których część skończyła się tragicznie. W Wielki Piątek zdarzyły się 63 wypadki, 2 osoby straciły życie, a 72 zostały ranne. Z kolei w Wielką Sobotę doszło do 79 wypadków. Zginęło 16 osób, a 107 odniosło obrażenia.
Policjant podkreślił, że najczęstsze przyczyny tragedii na drogach to nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i włączanie się do ruchu drogowego w nieprawidłowy sposób. “Dlatego apelujemy o rozsądek, rozwagę i życzliwość, tak by tych nieszczęść na drogach było jak najmniej” – mówił Dawid Marciniak.
Jak informuje Komenda Główna Policji, w Wielki Piątek zatrzymano 243, a w Wielką Sobotę 267 nietrzeźwych kierowców.
Do najpoważniejszego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Werynia koło Kolbuszowej na Podkarpaciu, gdzie bus zderzył się z ciężarówką. Zginęło w sumie 5 osób, zabici to zawodnicy jednego z klubów piłkarskich.

COMMENTS