7.7 C

Tour de France: Daniel Martinez wygrywa 13. etap. Zadecydowały 4 sekundy!

Daniel Martinez z Kolumbii wygrał 13. etap kolarskiego wyścigu Dookoła Francji; na pozycji lidera w klasyfikacji łącznej umocnił się Słoweniec Primož Roglič. Piątkowy etap miał 191 i pół km długości i kończył się podjazdem na przełęcz Peyrol w Owernii.

Na finiszowych metrach Martinez zaatakował towarzysza ucieczki, Lennarda Kämnę z Niemiec i na mecie wyprzedził go o 4 sekundy. Trzecie miejsce, ze startą 51 sekund zajął inny niemiecki kolarz, Maksymilian Schachmann.
Znów z bardzo dobrej strony pokazali się Słoweńcy Primož Roglič i Tadej Pogačar. Wspólnie zaatakowali w końcówce i w efekcie prowadzący w klasyfikacji łącznej Roglič powiększył przewagę nad największymi rywalami, a zwłaszcza dotychczasowym wiceliderem, Eganem Bernalem. Pogačar awansował z piątego na 2. miejsce i traci do swego rodaka 44 sekundy. Zwycięzca sprzed roku, Kolumbijczyk Bernal jest trzeci ze stratą 59 sekund.
Michał Kwiatkowski, którego zadaniem jest w tym roku pomagać Eganowi Bernalowi, stracił do Daniela Martineza ponad 20 minut i zajął 53. miejsce. W klasyfikacji łącznej Polak jest 41. ze stratą blisko godziny i 10 minut.

W sobotę 14., mocno pofałdowany etap z metą w Lyonie.