26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Tomasz Gollob o przyczynach wypadku Krystiana Rempały

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Krystian Rempała walczy o życie. Głos w sprawie wypadku zabrał Tomasz Gollob, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego żużla.

18-letni żużlowiec Unii Tarnów, w niedzielnym meczu swojej drużyny w Rybniku miał koszmarny wypadek. Po zderzeniu z Kacprem Woryną stracił kask i uderzył głową o tor. W efekcie doznał bardzo poważnego urazu głowy, nieprzytomny, prosto z toru trafił do szpitala w Jastrzębiu Zdroju. Tam w nocy przeszedł operację. – Pacjent przebywa na oddziale intensywnej terapii medycznej czyli na IOIM-ie dla dorosłych – powiedziała Alicja Brodzka rzecznik szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. – Stan pacjenta jest ciężki, możemy nawet powiedzieć, że bardzo ciężki. Pacjent znajduje się pod świetną, fachową opieką. Cały czas opiekują się nim lekarze i kadra pielęgniarska. Unia Tarnów: – Po przylocie prof. Talara Krystian Rempała został przebadany i postawiono diagnozę. Teraz organizm specjalną metodą będzie pobudzany. Trzeba jednak spokojnie czekać na rezultaty, nawet do kilku tygodni. Najważniejsze, aby w najbliższych dniach nie wystąpiły komplikacje, co jest podstawą. W tej chwili za wcześnie jest by mówić o rokowaniach. Jest jednak szansa i wierzymy, że Krystian wygra ten wyścig.

Głos w sprawie wypadku zabrał Tomasz Gollob, który napisał kolejny post na swoim blogu na stronie Przeglądu Sportowego. Prezentujemy kilka cytatów: „Ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, żeby w żużlu dokonano właściwych zmian? Są ofiary, poważne kontuzje, a mało kto zwraca na to uwagę” „Od sześciu lat mówię, że zatkane tłumiki są złe, że tytan to … (trzeba by użyć mocnego słowa, a tego nie chcę), że pędzimy w kierunku Formuły 1. Po drodze mamy ofiary, bo żużlowcy giną na torze, bo przytrafiają im się paskudne kontuzje. Ja też jestem ofiarą tych zmian. Właściwie to mój kręgosłup jest ofiarą.”

” Kacper Woryna jest Bogu ducha winny. To co się stało to wina tłumika i tylnego koła. On złapał przyczepność i nagle przyspieszył w stronę Krystiana. Nie mógł nic zrobić. To jest właśnie najgorsze, że zarówno Woryna jak i Rempała nie popełnili błędu, a stało się to co się stało. Słyszę jak się mówi, że Krystianowi spadł kask, ale to przecież było tylko następstwo uderzenia. Przyczyna była inna.” „Od sześciu lat, na przekór wielu innym głosom, mówię co jest w żużlu niebezpiecznie i co trzeba zmienić. Niektórzy gadają, że Gollob plecie, bo jest stary. A ja nie jestem stary, ale doświadczony. Wiele lat jeżdżę i wiem co dobre. ” „Należy dokończyć ten sezon z bezwzględnym zakazem bronowania torów. A potem trzeba wyrzucić zatkane tłumiki, wywalić tytan i wrócić do długiego skoku.” „W obecnym stanie, żeby zminimalizować ryzyko, możemy wyłącznie zakazać bronowania i przerzucić się na twarde tory, bo tylko na takich jest w miarę bezpiecznie. I to trzeba zrobić” „Zawodnicy do mnie dzwonią i mówią, że mają tego dość. Ja im odpowiadam, że ja to powtarzam od sześciu lat i trzymam ich stronę, ale oni muszą wreszcie powiedzieć o swoich dylematach głośno i wyraźnie.”

TS/aip, foto Szymon Starnawski

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520