15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

„To jest wojna”. Kolejne protesty i blokady ulic ws. aborcji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kobiety wychodzą na ulice w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. W poniedziałek w wielu polskich miastach odbywają się kolejne protesty. Tym razem demonstranci zamierzają sparaliżować ruch na najważniejszych drogach i skrzyżowaniach.

 

Poniedziałek to piąty dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje wykonywania zabiegu przerwania ciąży w przypadku stwierdzenia ciężkiego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Orzeczenie oznacza de facto praktycznie całkowity zakaz aborcji, bowiem przesłanka – uważana przez prawicowe środowiska za tzw. przesłankę eugeniczną, była powodem ponad 90 proc. takich zabiegów wykonywanych dotychczas w Polsce.

Czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wywołało falę gwałtownych protestów. Już kilka godzin po ogłoszeniu wyroku, tłumy demonstrantów pojawiły się przed domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu, doszło do starć z policją, przeciwko protestującym użyto gazu łzawiącego. W piątek i sobotę protesty rozlały się na inne miasta, a w niedzielę przeniosły się do kościołów.

Koordynujący całą akcję Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział „blokadę wszystkiego”, którą najbardziej dotkliwie odczują kierowcy. W popołudniowych godzinach szczytu, odbywają się „spacery”, których celem ma być sparaliżowanie ruchu w miastach.

Strajk Kobiet zapowiada blokadę Warszawy

Oni nas tak, to my ich tak. Oko za oko. Cios za ciosem. W poniedziałek ciąg dalszy imprezy pt. #wypierdalać z torturowaniem kobiet. Krótki i bez zbędnych słów – w poniedziałek blokujemy miasto – samochody, rowery, pieszo.

 

Red. Marek Majewski PolskaPresse AIP

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520