Kiedy administracja Bidena poprzysięgła walkę z teksańskim Senate Bill 8 – który zakazuje wykonywania prawie wszystkich aborcji – nastolatkaz Fort Bend County postanowił walczyć z nowym prawem na TikToku.
18-letnia Olivia Julianna wykorzystała sarkazm, swoją wiedzę o mediach społecznościowych i swoich obserwatoró1), aby „promować” portal prolifewhistleblower.com. Nie jednak, aby go wesprzeć, tylko żeby wykonać naturalny atak DDoS. Mówiąc wprost oznacza to celowe skierowanie dużego ruchu na stronę, aby przeciążyć jej serwery, w efekcie czego strona przestaje działać.
Strona została stworzona przez Texas Right to Life i pozwalała każdemu na przesyłanie wskazówek dotyczących kobiet, podejrzanych o nielegalną aborcję. Julianna zachęcała swoich obserwujących do przesyłania fałszywych wskazówek dotyczących awarii witryny. Zadziałało. Witryna wielokrotnie się zawieszała.
Inni użytkownicy TikTok poszli w ich ślady i stworzyli filmy z podobnymi wiadomościami.
„Naprawdę nie byłam zaskoczona, gdy wszystko zaczęło się tak szybko, ponieważ wiem, że tak wielu młodych ludzi naprawdę pasjonuje się tym problemem” – powiedziała Olivia.
„Moje pokolenie dorastało w Internecie i jeśli zamierzają wykorzystać internet, aby odebrać nam nasze prawa, to my wykorzystamy naszą wiedzę na ten temat, aby z nimi walczyć” – dodała Olivia.
Red. JŁ