HomeTechnologie

Targi IFA 2019: firma Sharp zaprezentuje w Berlinie największy ekran 8K LCD. I zaktualizuje małego robota

Targi IFA 2019: firma Sharp zaprezentuje w Berlinie największy ekran 8K LCD. I zaktualizuje małego robota

6 września rozpoczną się w Berlinie doroczne targi elektroniki użytkowej IFA. Wiele firm przygotowało na to wydarzenie swoje nowości. Na IFA obecny będzie między innymi Sharp; japoński producent zaprezentuje największy na świecie model wyświetlacza ciekłokrystalicznego. I nie tylko.

Na swoim stoisku japońska firma pokaże produkty 8K, takie jak prosumencki aparat, kamerę oraz ogromny, 120-calowy ekran czy ekosystem 8K+5G, obejmujący przykłady wykorzystania technologii 8K w medycynie i sztuce. Pojawi się także linia inteligentnych rozwiązań Sharp AioT (połączenie Artificial Intelligence oraz Internet of Things), będą też najnowsze aktualizacje dla RoBoHoN – wyjątkowego robota-telefonu komórkowego. RoBoHoN został zaprezentowany przez Sharpa w 2016 roku, a w tym roku pojawiła się nowa, „siedząca” (i tańsza) wersja z ekranem o przekątnej 2,6 cala, procesorem Snapdragon 430, 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej; wersja podstawowa ma 2-calowy ekran i Snapdragona 400.

 

To mały (niespełna 20 cm wysokości) robot, pełniący między innymi funkcję telefonu komórkowego. Co więcej, czyta wiadomości, rozpoznaje twarze osób, robi też zdjęcia. Co przyniosą aktualizacje? Na tegorocznych targach japońska firma przedstawi plany dotyczące dalszej ewolucji ekosystemu 8K+5G, którego działanie opiera się na wykorzystaniu ogromnych możliwości szybkiej transmisji danych oferowanej w ramach technologii mobilnej 5G. Technologiczna strona rozwiązania oferowanego przez Sharpa to usługa 5G spełniającą wymagania dotyczące danych w kontekście obrazowania 8K UHD mająca zmienić życie konsumentów – od produkcji i transmisji wideo zaczynając, na medycynie czy edukacji kończąc.

 

– Odkąd w 2011 roku wprowadziliśmy na rynek pierwszy na świecie wyświetlacz 8K, nieustannie rozwijamy produkty 8K w obszarze konsumenckim (B2C). Obecnie, dzięki postępom dokonanym w zakresie technologii dotyczących komunikacji i obrazowania, jesteśmy także w stanie zaoferować nową jakość w kategorii produktów przeznaczonych dla klientów biznesowych (B2B) – ogłosił Kazuhiro Kitamura, prezes globalnej jednostki biznesowej ds. systemów telewizyjnych (Global TV Systems BU President) oraz szef działu biznesu w Europie (Head of Business Europe).

 

LIS aip

COMMENTS