HomePILNE

Szumowski straszy…? “Epidemia koronawirusa w Polsce nie znika”

Szumowski straszy…? “Epidemia koronawirusa w Polsce nie znika”

Epidemia koronawirusa w Polsce nie znika, chociaż nieznacznie zmniejsza się liczba zakażeń – mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. “Mamy etap wypłaszczenia się krzywej zachorowań i niewielkiej tendencji spadkowej” – dodał minister.

Podkreślił, że po sytuacji w kopalniach Śląska widać, że ogniska zakażeń mogą wybuchnąć w każdej chwili, jeżeli nie będziemy trzymać reżimu sanitarnego. “Jeżeli te zasady, które są wprowadzone w szpitalach, gdzie wiemy, że pacjent zanim trafi na stół musi być przebadany, że personel powinien się badać przy jakichkolwiek wątpliwościach. To pokazuje, że my ten reżim sanitarny będziemy mieli cały czas” – powiedział minister Szumowski. Dodał, że epidemia nie znika. “Być może mamy dołek w przebiegu tej epidemii” – mówił minister Szumowski.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że obecną sytuację trzeba wykorzystać do pracy na rzecz pacjentów z innymi schorzeniami, niż COVID. “Przecież oni czekają cały czas, żeby to wszystko ruszyło. Strach przed epidemią – skądinąd słuszny – spowodował, że znacznie mniej pacjentów przychodziło na zabiegi i do lekarza.” – dodał minister.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 217 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 4 kolejnych zgonach. Od wczoraj wyzdrowiało 177 osób chorych na COVID-19.
W sumie w Polsce potwierdzono 18 746 przypadków koronawirusa. Od początku epidemii zmarło 929 osób, a wyzdrowiało w 7 628.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Stankiewicz/i jf/w Siekaj

COMMENTS