20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Szef PGNiG: Gazprom przelał nadpłatę w wysokości 1,5 mld dolarów na nasze konto

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jerzy Kwieciński, prezes spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformował, że rosyjska spółka Gazprom dokonała przelewu na konto PGNiG.  „Z zadowoleniem informuję – właśnie otrzymałem potwierdzenie, że pieniądze od GazpromEN są już na naszym koncie PGNiG” – napisał Kwieciński na Twitterze. Wczoraj spółka informowała, że Gazprom dokonała przelewu na konto PGNiG, ale jeszcze się na nim nie pojawiły. Chodzi o kwotę 1,5 mld USD.
Wcześniej agencja Reutera podała, że Gazprom przelał polskiej spółce 1,5 mld dolarów należności z tytułu orzeczenia Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie. Według agencji, rosyjski gigant gazowy stwierdził, że zwrócił we wtorek polskiej spółce pełną kwotę nadpłaty za gaz. Jest to efekt arbitrażu w Sztokholmie.
Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał 30 marca wyrok w sprawie między PGNiG a Gazpromem i Gazprom Export. Postępowanie dotyczyło ceny kontraktowej, obowiązującej w dostawach gazu do Polski na mocy kontraktu jamalskiego. Trybunał zmienił formułę cenową na korzyść strony polskiej, wiążąc ją z rynkiem europejskim. Nowa, niższa cena ma dotyczyć dostaw realizowanych od 1 listopada 2014 roku, kiedy to PGNiG złożyło wniosek w sprawie renegocjacji tejże formuły.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wczesn./Twitter/d mile/ w sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520