15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Szef KE o kolacji podczas szczytu NATO: Miałem problemy zdrowotne…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szef Komisji Europejskiej tłumaczy, że miał problemy zdrowotne w ubiegłym tygodniu podczas kolacji z przywódcami państw NATO, krajami partnerskimi i przedstawicielami Unii. Jean-Claude Juncker po raz pierwszy zabrał głos po ubiegłotygodniowych wydarzeniach.

Na nagraniach agencji AP widać, jak szef Komisji chwieje się na nogach, zatacza i jest podtrzymywany przez kilku przywódców, by nie upadł. W mediach pojawiły się wtedy krytyczne komentarze, że przewodniczący Komisji był pod wpływem alkoholu. Komisja odpowiadała, że miał atak rwy kulszowej połączony ze skurczami.

Dziś Jean-Claude Juncker został zapytany o wezwania do dymisji. Jedna z partii tworzących austriacki rząd, kierujący w tym półroczu pracami Unii, domaga się jego ustąpienia, wskazując na problemy z alkoholem. „Śledzę sytuację w Austrii. Niesamowite, ile osób ze znajomością wypowiada się na temat mojego stanu zdrowia. Miałem skurcz w nodze, ale byłem na spotkaniu NATO, tam były znacznie poważniejsze tematy niż stan mojego zdrowia. Tak szczerze to nie mam czasu na ten nonsens” – powiedział szef Komisji.

Później padło pytanie wprost: czy pił alkohol. Jean-Claude Juncker zaprzeczył. „Jestem pod wrażeniem, że tyle osób interesuje się sprawą, która nawet nie jest marginalna. Proszę o szacunek” – odpowiadał szef Komisji.

 

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/em/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520