HomeŚwiat

Szczerski w Waszyngtonie: Jesteśmy bliscy porozumienia w sprawie obecności wojsk USA w Polsce

Szczerski w Waszyngtonie: Jesteśmy bliscy porozumienia w sprawie obecności wojsk USA w Polsce

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska i Stany Zjednoczone są bliskie porozumienia w sprawie zwiększenia obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Minister Szczerski przebywa w Waszyngtonie, dopina ostatnie szczegóły wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. 

Głównym celem wizyty Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest przygotowanie spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, do którego dojdzie 12 czerwca.
Według ministra fakt, że będzie to druga wizyta polskiego przywódcy w Białym Domu w ciągu 10 miesięcy podkreśla intensywność relacji polsko-amerykańskich. „Jesteśmy bliscy zakończenia kilku ważnych tematów w relacjach polsko-amerykańskich dotyczących obecności wojsk USA, współpracy gospodarczej, przyszłości inicjatywy Trójmorza a także kwestii wizowej” – podkreślił szef gabinetu prezydenta.
Krzysztof Szczerski oczekuje, że spotkanie prezydentów Trumpa i Dudy pozwoli „rozstrzygnąć pewne kwestie” w relacjach Polski z USA.
Podczas wizyty w Waszyngtonie minister Szczerski będzie prowadzić rozmowy w Departamencie Stanu i Białym Domu. Spotka się także z pełnomocnikiem rządu USA do spraw Ukrainy Kurtem Volkerem.
Wcześniej minister Szczerski wziął udział w panelu dyskusyjnym w ośrodku German Marshall Fund z udziałem szefa Rady Doradców Ekonomicznych prezydenta USA Kevina Hassetta.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/jf/pbp

COMMENTS