Szczerski: Komisja Europejska musi mieć jedną linię, nie może poruszać się zygzakiem

Szczerski: Komisja Europejska musi mieć jedną linię, nie może poruszać się zygzakiem

Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski mówił w TVP Info, że spór Polski z Komisją Europejską zakończy się, gdy ze strony Brukseli pojawi się polityczna wola. Jego zdaniem, urzędnicy Komisji często zmieniają zdanie. “Raz mamy sygnał, że kompromis jest gotowy, za chwilę Komisja mów coś innego. Komisja musi mieć jedną linię, nie może poruszać się zygzakiem”- mówił Krzysztof Szczerski. Jego zdaniem, z tego niezdecydowania wynika “zmęczenie sprawą artykułu 7”. 
Szef Gabinetu Prezydenta powiedział w TVP Info, że strona polska wykazała wolę do kompromisu w postaci wprowadzenia poprawek do ustaw sądowych. “Pozostaje tylko kwestia polityki, która rządzi się swoimi prawami. Czekamy na to, żeby pojawiła się wola polityczna ze strony Brukseli” – mówił Krzysztof Szczerski.
Zaznaczył, że jego zdaniem Komisja wysyła sprzeczne sygnały: sugeruje, że kompromis jest bliski, aby potem zmienić zdanie. Prezydencki minister dodał, że w sprawie artykułu siódmego Traktatu Europejskiego Komisja powinna mieć jednolite, jasno sformułowane zdanie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)TVPInfo/mile/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0