26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Szamotuły: Sześciu pracowników Urzędu Skarbowego zatrzymanych w związku ze sprawą oszustw podatkowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sześciu pracowników Urzędu Skarbowego zatrzymanych w sprawie oszustw podatkowych – straty Skarbu Państwa przekraczają 12 milionów złotych. 

Poznańscy policjanci zatrzymali sześć osób, pracowników Urzędu Skarbowego w Szamotułach, w związku ze sprawą prowadzoną przez Prokuraturę Okręgową, a dotyczącą oszustw podatkowych, do których doszło na terenie powiatu szamotulskiego. Jak ustalili prokuratorzy, w efekcie niezasadnych zwrotów podatku VAT, skarb państwa stracił ponad 12 milionów złotych.

– Zatrzymania dokonali policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu, wspólnie z Biurem Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu – mówi Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. – Zatrzymanym przedstawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków, tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 kk. Jedna osoba usłyszała zarzut z art. 231 § 2 kk. Według policjantów i pracowników Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów, pracownicy Urzędu Skarbowego w Szamotułach dokonywali kontroli podatkowych w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami i regulaminami.

Innymi słowy nie sprawdzali przedstawianych przez podatników dokumentów, a nawet w sytuacjach, gdy mieli obowiązek przeprowadzenia kontroli podatkowej, to jej nie podejmowali. – Wobec podejrzanych Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji, poręczeń majątkowych i zawieszenia w obowiązkach służbowych – informuje Maciej Święcichowski. – Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520