18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Świąteczne celebrowanie z Marią Pappas, Skarbnikiem Powiatu Cook

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W piątek wieczorem odbyło się świąteczne celebrowanie  organizowane przez Marię Pappas Skarbnika Powiatu Cook. Pappas pokazuje, jak różnorodni są mieszkańcy powiatu Cook i jak różnorodne są obchody świąt Bożego Narodzenia wśród mieszkańców naszego powiatu.

W biurze Pappas przygotowano kilkadziesiąt choinek świątecznych, udekorowanych przez różne grupy etniczne, flagi wielu krajów. Świąteczne kolędy śpiewali przedstawiciele różnych grup etnicznych i rasowych, zarówno w języku angielskim, polskim, greckim, rumuńskim i w innych językach.

Polonię reprezentowała m.in. Szkółka Pieśni i Tańca i Zespół Holni działające przy ZG Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

Były także delegacje Związku Klubów Polskich: prezes Łucja Mirowska-Kopeć, Jan Kopeć; delegacja Kongresu Polonii Amerykańskiej w Illinois Polish American Congress, Illinois Division; Mirosław Niedziński i Jacek Graca.

Wśród gości byli znani przywódcy polityczni, sędziowie jak Jesse R. Reyes, przywódcy religijni, działacze z różych grup etnicznych w powiecie Cook.

Warto podkreślić, że w biurze Skarbnika powiatu Cook pracuje spora grupa przedstawicieli Polonii, którzy pełnią tam odpowiedzialne funkcje: Paul Kawa, Andrzej Wacław, Margaret Boloz i inni.

Według badań i oświadczeń Marii Pappas, Polonia jest grupą etniczną, która posiada największą liczbę nieruchomości — wśród grup etnicznych — w powiecie Cook.

Powiat Cook posiada ponad 5 milionów mieszkańców, w tym kilkaset tysięcy Polaków. Życzymy udanych przygotowań do Świąt.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520