Suwałki: Okrutne zabójstwo w Domu Weterana. Adrian Z. jest oskarżony o to, że zakatował 90-letnią kobietę

Suwałki: Okrutne zabójstwo w Domu Weterana. Adrian Z. jest oskarżony o to, że zakatował 90-letnią kobietę

Prokuratura oskarżyła Adriana Z. o zabójstwo. W minione święta Bożego Narodzenia zakatował 90-latkę mieszkającą w Domu Weterana.

Mogła być jego babcią. A on ją dręczył, katował i pozbawił życia. Prokurator zarzuca Adrianowi Z. zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Suwałkach przesłała do sądu.

 

Od tej tragedii właśnie minął rok. W święta Bożego Narodzenia jedna z lokatorek Domu Weterana w Suwałkach postanowiła odwiedzić swoją 90-letnią sąsiadkę. Gdy weszła do jej mieszkania, osłupiała. Gospodyni leżała na podłodze martwa. – Kobieta udusiła się własną krwią – tak o przyczynach śmierci mówił wtedy naczelnik wydziału śledztw suwalskiej prokuratury Ryszard Tomkiewicz.

 

Mieszkańcy domu gubili się w domysłach. Tego dnia, ani w poprzedzającą noc nie słyszeli bowiem żadnych krzyków, szamotaniny, która mogłaby świadczyć o napadzie. Poza tym, pokrzywdzona była niezwykle życzliwą, pogodną osobą, a tym samym lubianą przez sąsiadów.

 

Trudno wyobrazić sobie, że któryś z nich chciałby zrobić jej krzywdę. A obcy w Domu Weterana pojawiali się bardzo rzadko. Jeśli już, to na zaproszenie mieszkańców. Kilka dni później policjanci zatrzymali 30-letniego Adriana Z. Mężczyzna był bezdomny i od pewnego czasu, za przyzwoleniem lokatorów, pomieszkiwał w piwnicy Domu Weterana.

 

W toku śledztwa ustalono, że doskonale znał staruszkę. Nie raz pożyczał od niej drobne pieniądze. Kobieta otrzymywała bowiem dość wysoką emeryturę. Żyła oszczędnie, sporo odkładała. Nie miała więc żadnego problemu z tym, by wesprzeć bezdomnego.

 

hel aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0