-2.5 C
Chicago
piątek, 23 lutego, 2024

Susana Mendoza, Rewident Stanu Illinois wręczyła wyróżnienia 4. zasłuzonym kobietom

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: Susana Mendoza, Rewident Stanu Illinois wręczyła wyróżnienia 4. zasłużonym dla stanu Illinois i dla Stanów Zjednoczonych kobietom z okazji Marca-Miesiąca Kobiet. Uroczystość miała miejsce w piątek, 16 marca w budynku stanowym James Thompson Center w centrum Chicago.

“W marcu, czujemy się uprzywilejowani mogąc uhonorować dzielne kobiety, które były przed nami, które utorowały drogę dla przyszłych generacji”, powiedziała Susana Mendoza, stanowy rewident. . “Gratulacje dla Sheila Jones, Patricia Maza-Pittsford, Shari Runner, i Jo Ann Rooney! Wywarłyście pozytywny wpływ na życie wielu ludzi”.
Kim są laureatki?

• Jo Ann Rooney, JD, LLM, EdD, Prezydent, Loyola University w Chicago
• Shari E. Runner, Prezydent i Dyrektor, Chicago Urban League. W jej imieniu dyplom przyjęła Danielle Parker.
• Patricia Maza-Pittsford, Dziekan Korpusu Konsularnego w Chicago zrzeszającego Konsulów z różnych krajów świata akredytowanych w Chicago. Pełni także funkcję Konsula Salwadoru.
• Sheila Jones, African American Network Coordinator, przy orkiestrze Symfonicznej w Chicago.

Mialem przyjemność rozmawiać z Dr. Jo Ann Rooney o jej pracy w przeszłości dla Departamentu Obrony USA, a także o jej funkcji Rektora Uniwersytetu Loyola. Przed rokiem wręczyła min. dyplom ukończenia studiów medycznych naszemu Lukaszowi. Była zainteresowana jak rozwija się jego kariera zawodowa jako lekarza medycyny interwencyjnej (Emergency Medicine).

Dr. Rooney uczestniczyła w piątek rano w tzw. Matching Day dla studentów medycyny, a więc dopasowaniu indywidualnych studentów do odpowiednich szpitali w USA na ich rezydentury w kolejnych latach.

Susana Mendoza z wielkim uznaniem wypowiadała się także o jej polskich teściach, którzy wychowali 10. osobową rodzinę z jednej pensji jej teścia, który pracował jako elektryk.

@ Tekst i zdjęcia Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520