HomeSport

Sukces polskiego judo – Julia Kowalczyk z brązowym medalem w Baku!

Sukces polskiego judo – Julia Kowalczyk z brązowym medalem w Baku!

Julia Kowalczyk odniosła duży sukces podczas prestiżowego turnieju Wielkiego Szlema w judo, rozgrywanego w Baku. Polka zajęła trzecie miejsce w kategorii do 57 kilogramów. W decydującym pojedynku pokonała przez ippon Brazylijkę Gilmarę Prudencio.

Kowalczyk rozpoczęła rywalizację od dwóch wygranych walk w grupie. W pierwszej pokonała reprezentantkę gospodarzy Shahanę Ałmammadową, w drugiej rozstawioną Timnę Nelson Levy z Izraela. W półfinale Polka uległa Jovanie Rogić z Serbii, która ostatecznie zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z Chen-Ling Lien z Tajwanu.
To pierwszy tak spektakularny seniorski sukces Julii Kowalczyk, ubiegłorocznej brązowej medalistki mistrzostw Europy juniorek.
W Azerbejdżanie walczyły w piątek jeszcze dwie inne Polki, obie w kategorii do 52 kilogramów. Karolina Pieńkowska najpierw miała w grupie wolny los, później przegrała z Sarą Menezes. Dzięki awansowi Brazylijki do półfinału dostała jeszcze szansę w repasażu, uległa w nim jednak Belgijce Charline van Snick i ostatecznie zajęła 7. miejsce. Agata Perenc już na początku rywalizacji przegrała z reprezentantką gospodarzy Gultaj Mammadaljewą i odpadła z zawodów. W kategorii do 52 kilogramów triumfowała Alexandra-Larisa Florian z Rumunii.

Naczelna Redakcja Sportowa PR, Fot. European Judo Union via YouTube.com

COMMENTS