32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Studenci w izolacji mogą liczyć na jedzenie czy artykuły higieny osobistej, ale nie na pieniądze

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Studenci podczas izolacji muszą mieć dostęp do jedzenia i podstawowych artykułów higieny osobistej, powiedzieli przedstawiciele Universities UK. Tymczasem, rząd Wielkiej Brytanii dostarczył po 1l płynu dezynfekującego na kampusy uczelni.

Universities UK (UUK) reprezentuje 139 uczelni wyższych na terenie Wielkiej Brytanii. Organizacja stworzyła listę kontrolną dla uczelni, które obecnie wspierają studentów w samodzielnej izolacji z powodu COVID-19.

Na liście nie ma jednak wzmianki o pomocy finansowej, czy zwrocie kosztów wynikających z przymusowej kwarantanny. Lista jest też krytykowana, jako wprowadzona dużo za późno w trakcie trwania izolacji wśród setek studentów.

Na chwilę obecną, potwierdzono zakażenie wśród przynajmniej 770 studentów Northumbria University, przynajmniej 824 w Manchester University i ponad 800 na terenie dwóch uczelni w Sheffield.

Studenci Univeristy of Leeds donoszą, że oferowano im „awaryjne paczki jedzenia” które kosztowały £15. W ich skład wchodziły 3 zupki w proszku, chleb i suchy makaron oraz butelka napoju Lucozade.

„Dla tych studentów, którzy są w kwarantannie, albo mogą się wkrótce w niej znaleźć, musimy mieć pewność, że będą traktowani równo. Musimy patrzeć na zwroty kosztów wynajmu, darmowy dostęp do internetu, paczki z prowiantem oraz artykułami higieny osobistej i innych rzeczy przydatnch w domu.” – powiedziała Hillary Gyebi-Ababio, wiceprzewodnicząca National Union of Students.

„To przedmioty [i usługi] pierwszej potrzeby, których potrzebują wszyscy studenci, i biorąc pod uwagę to co przechodzą przez kilka ostatnich tygodni, to podstawa na jaką zasługują.” – dodaje Gyebi-Ababio

Uczelnie donoszą, że otrzymalły dostawy przedmiotów ochrony osobistej. W przypadku jednej z uczelni, gdzie łącznie pracuje i uczy się ponad 20,000 osób, dostawa składała się z 800 maseczek, rękawiczek i fartuchów oraz litra płynu dezynfekującego.

„Lepiej jakby wysłali to do domu opieki społecznej. Walczymy z wieloma wyzwaniami, ale na pewno nie brakuje nam produktów ochrony osobiste j i płynów dezynfekujących.” – powiedział jeden z pracowników uczelni.

Jo Grady, sekretarz University and College Union mówi – „Jeśli UUK naprawdę zależy na studentach, to musi przekazać członkom instytucji aby pozwolili im bezpiecznie wrócić do swoich domów, bez obawy o kary finansowe, za opuszczenie obecnych lokum.”

 

 

PS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520