14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Strajk nauczycieli: Centrala oświatowej Solidarności apeluje o nieprzyłączanie się do akcji strajkowej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Centrala oświatowej Solidarności apeluje do swoich członków, nauczycieli związkowców o nieprzyłączanie się do akcji strajkowej i zapoznanie się z treścią porozumienia z rządem. W komunikacie przesłanym mediom, Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” wzywa do „nieulegania presji i tendencyjnym informacjom”. Według lokalnych mediów, część związkowców oświatowej Solidarności przystąpiło do strajku organizowanego przez ZNP i Forum Związków Zawodowych.

W komunikacie rozesłanym mediom, oświatowa Solidarność podkreśla, że porozumienie z rządem uwzględnia większość postulatów, o które walczyła. To 15 procentowa podwyżka wynagrodzeń w 2019 roku, zmiana systemu wynagradzania, który ma obowiązywać już w 2020, powrót do przepisów dotyczących oceny pracy nauczyciela sprzed września 2018 roku, skrócenie ścieżki awansu zawodowego, określenie minimalnej wysokości dodatku za wychowawstwo, który ma wynosić 300 zł; zwiększenie godzin do dyspozycji dyrektora, aby w praktyce wyeliminować tak zwane godziny„karciane”.
„Dementujemy informacje, że pensum nauczycielskie zostanie zmienione. Nie było na to od początku naszej zgody i żadne zmiany w tym zakresie nie nastąpią” – czytamy w oświadczeniu.
„Apelujemy o rozwagę i niepodejmowanie akcji strajkowej. Od samego początku naszym zadaniem było uniknięcie sytuacji, w której w nasze działania uwikłani zostaną uczniowie. W tym czasie nasze flagi nie powinny wisieć na murach placówek oświatowych” – dodaje oświatowa Solidarność.

IAR/KSOiW, komunikat/łp/mt

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520