7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

Sterigenics wypłaci pokaźne odszkodowania, aby uniknąć procesów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie przyznają się do winy, ale i tak zapłacą odszkodowania. Sterigenics zgodziła się wypłacić ponad 400 milionów dolarów, aby zakończyć postępowania sądowe przeciwko jej zamkniętemu już zakładowi w Willowbrook.

Sprawa dotyczy szkodliwych, zdaniem 870 pozwów, emisji tlenku etylenu z zakładu sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Osoby składające wnioski do sądów twierdziły, że na skutek działalności obiektu, ich stan zdrowia uległ znaczącemu pogorszeniu.

W oświadczeniu wydanym przez Sotera Heath Company – firmy macierzystej Sterigenics, można przeczytać, ze przedsiębiorstwo, co do zasady nie zgadza się z zarzutami mieszkańców okolicy.

„Sterigenics utrzymuje, że jego operacje Willowbrook nie stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa społeczności, w której działał i uważa, że dowody i nauka ostatecznie zmusiłyby do odrzucenia roszczeń powodów. Jednakże lata stronniczych relacji w mediach w rejonie Chicago, znaczne dotychczasowe koszty i wydatki, które byłyby potrzebne do dalszego kwestionowania setek dodatkowych pozwów w ramach wieloletniego procesu w systemie sądowym stanu Illinois, doprowadziły nas do wniosku, że rozwiązanie toczących się spraw i jej akcjonariuszy.

Jak poinformowano ugoda ma zostać sfinalizowana do 1 maja 2023 roku.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520