HomeSport

Stephane Antiga dokonał wyboru. Znamy szeroki skład reprezentacji Polski siatkarzy

Stephane Antiga dokonał wyboru. Znamy szeroki skład reprezentacji Polski siatkarzy

Selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga ogłosił szeroki, 22-osobowy skład reprezentacji Polski na styczniowe mecze turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

Wróci Mariusz Wlazły czy nie? – to pytanie kibice siatkówki w Polsce zadawali sobie co najmniej od tygodnia. Wokół postaci atakującego PGE Skry Bełchatów pojawiało się mnóstwo spekulacji. Wreszcie zostały one jednak definitywnie ucięte. Mariusza Wlazłego w szerokim składzie kadry na styczniowy turniej nie ma. I to raczej nie jest żadną niespodzianką. Szykuje się jednak inny, wielki powrót. Na szerokiej liście trenera Stephane’a Antigi znalazł się bowiem Paweł Zagumny. Biorąc pod uwagę to, że w ostatnim czasie rozegranie w polskiej kadrze kulało, a i coraz głośniej mówiło się też o tym, iż pomiędzy Antigą i Fabianem Drzyzgą mocno iskrzy, powołanie dla doświadczonego rozgrywającego nie może być uznawana za sensację.

Oczywiście nie oznacza to, że Zagumny w reprezentacji zagra. Poza nim, francuski szkoleniowiec biało-czerwonych wpisał też na listę nazwiska Pawła Woickiego, Grzegorza Łomacza i Fabiana Drzyzgi. W szerokiej kadrze, poza “starymi wyjadaczami”, znalazło się też miejsce m.in. dla środkowego Łukasza Wiśniewskiego, przyjmujących Wojciecha Żalińskiego i Aleksandra Śliwski, atakującego Grzegorza Boćka czy libero Damiana Wojtaszka.

21 grudnia nasi kadrowicze rozpoczną zgrupowanie w Spale. Potrwa ono do 2 stycznia z krótką przerwą świąteczną. Później udadzą się już do Berlina, gdzie 5 stycznia rozpoczną zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Przypomnijmy, bezpośrednią przepustkę do Brazylii otrzyma tylko jego zwycięzca. Zespoły z drugiego i trzeciego miejsca będą miały jeszcze jedną szansę na awans w zawodach interkontynentalnych.

Szeroki skład reprezentacji Polski na mecze turnieju kwalifikacyjnego do IO w Rio de Janeiro (5-10 stycznia): rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki, Paweł Zagumny przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Wojciech Żaliński atakujący: Grzegorz Bociek, Jakub Jarosz, Dawid Konarski, Bartosz Kurek środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona libero: Piotr Gacek, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

/foto Paweł Skraba

 

COMMENTS