22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Środa Wielkopolska: Lidl wycofał reklamy z „wzorcowym” dostawcą, który nie udzielił pomocy Ukraince Oksanie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

„Wzorcowy” pracodawca spod Środy Wielkopolskiej, który nie udzielił pomocy Ukraince Oksanie występował w spotach reklamowych sieci marketów Lidl. Dostarczał od 2003 roku m.in. marchew, buraki, ogórki, por, seler, kalarepę. Teraz jednak z sieci zniknęły filmiki z tym „bohaterem”. Jednocześnie powiat średzki i gmina Środa Wielkopolska odcinają się od działań przedsiębiorcy, deklarując pomoc chorej Ukraince.

Ukrainka Oksana, która dostała wylewu w przyzakładowym mieszkaniu wciąż w stanie ciężkim przebywa w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Okazuje się, że pracodawca, który nie udzielił kobiecie pomocy, zamiast tego pozostawił ją na ławce, zadzwonił na numer alarmowy 112 i odjechał od chorej, od 2003 roku jest jednym z głównym dostawców warzyw i owoców do marketów sieci Lidl. Co więcej, wystąpił także jako bohater spotów reklamowych. Lidl jednak spoty reklamowe z nim usunął z sieci. Nie wiadomo jeszcze, czy firma zamierza kontynuować z nim współpracę.

 

Tymczasem pomoc poszkodowanej oferuje powiat średzki i gmina Środa Wielkopolska. – Sprawdzamy możliwości prawne, w ramach których moglibyśmy ofiarować pomoc. Opisywana sytuacja, w której znalazła się poszkodowana kobieta jest tragiczna. Nie chcemy wypowiadać się na temat działań przedsiębiorcy, ponieważ posiadamy tylko jednostronny przekaz okoliczności tego dramatycznego zdarzenia – mówią Marcin Bednarz, starosta średzki i Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy Wlkp.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520