Spotkanie Schetyny z Lubnauer. “Z każdym dniem będzie lepiej”

Spotkanie Schetyny z Lubnauer. “Z każdym dniem będzie lepiej”

Grzegorz Schetyna powiedział po spotkaniu z szefową Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer, że zależy mu na znalezieniu drogi do “wspólnej przyszłości”. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej mówił dziennikarzom w Sejmie, że w kampanii przedwyborczej współpraca obu ugrupowań przebiegała dobrze. “Za dobrze się znamy i za dobrze współpracowaliśmy w czasie kampanii samorządowej, żeby mieć do siebie pretensje. To jest część polityki” – powiedział. Dodał, że wspólną wolą jest “wyjście z kryzysu politycznego w Nowoczesnej” i rozmowa o wspólnej przyszłości.

Dziennikarze pytali Grzegorza Schetynę o dzisiejsze spotkanie oraz o to, czy emocje opadły. “Z każdym dniem będzie lepiej” – powiedział. Dodał, że przed kampanią do Parlamentu Europejskiego chce ustalić wspólny start. Mówił też, że spotyka się z Katarzyną Lubnauer, by tłumaczyć, iż opozycja razem wygrywa. Grzegorz Schetyna dodał, że wspólnego klubu parlamentarnego oczekują wyborcy Platformy i Nowoczesnej.
Przewodniczący PO zapowiedział, że kolejne rozmowy mają się odbyć jutro.
Wczoraj w Sejmie powstał nowy klub Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. W skład tego klubu, oprócz posłów PO, weszła grupa posłów Nowoczesnej z Kamilą Gasiuk-Pihowicz oraz Piotr Misiło, który wcześniej został z klubu Nowoczesna usunięty i krótko był posłem niezrzeszonym. W klubie Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska jest w sumie osiem nowych osób spoza PO. Klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się kołem, ponieważ ma 14 posłów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Małgorzata Naukowicz/Rita/dw

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0