11.7 C
Chicago
piątek, 26 kwietnia, 2024

Spotkanie modlitewne w intencji arcybiskupa Jędraszewskiego, który mocno skrytykował ideologię LGBT

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przed budynkiem krakowskiej Kurii Metropolitalnej odbędzie się spotkanie modlitewne (od godz. 15-tej) w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski stał się celem ataków środowisk lewicowo-liberalnych z powodu jego słów na temat niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą ideologia gender, promowana przez środowiska LGBT.

W akcję modlitewną włącza się wiele środowisk, w tym kluby „Gazety Polskiej”.
Redaktor naczelny gazety Tomasz Sakiewicz powiedział Polskiemu Radiu, że spotkanie jest wyrazem sprzeciwu wobec narzucanej przez środowiska LGBT ideologii. „Nie ma nic gorszego niż katolik, który przyjmuje wrogą geologię tylko dlatego, że tak wypada, nie potrafi przyznać się do wiary, tylko dlatego, że tak nie wypada” – powiedział Tomasz Sakiewicz. Zwrócił uwagę, że w świecie, który niszczy wartości chrześcijańskie, katolicy szczególnie powinni poczuwać się do ich obrony. Jednak- jak dodał Tomasz Sakiewicz- sprawa obrony przed szkodliwymi ideologiami, na przykład gender, nie powinna być sprawą tylko wierzących. Podkreślił, że nie możemy się zgadzać na narzucanie wzorców szkodzących rodzinie.
Falę sprzeciwu wobec arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wywołały słowa homilii, którą wygłosił w Kościele mariackim w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. „Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. (…) Nie czerwona, ale tęczowa” – powiedział arcybiskup Jędraszewski. Wiele środowisk potępiło te słowa uznając, że są wymierzone w osoby o homoseksualnej orientacji.
Tymczasem w wywiadzie dla Radia Maryja z 8 sierpnia metropolita krakowski wyjaśniał, że używając stwierdzenia „tęczowa zaraza” miał na myśli ideologię, a nie ludzi z nią związanych. „Kościół ludzi nie potępia. Potępia zło. Także to, które przyjmuje kształt konkretnej ideologii” – wyjaśniał arcybiskup Jędraszewski.
Poparcie dla postawy metropolity krakowskiego wyraziło wiele środowisk, w tym wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie. „Podzielamy istotę oceny niejednokrotnie wyrażaną przez Ekscelencję wobec współczesnych ideologii będących zagrożeniem dla wiary, Kościoła, rodziny i naszej Ojczyzny. Głęboko sprzeciwiamy się kłamliwej poprawności politycznej i fałszywej tolerancji oraz niewoli wszelkich ideologii całkowicie sprzecznych z przesłaniem Ewangelii i nauczaniem Kościoła” – napisali w liście franciszkanie.
Poparcie dla arcybiskupa wyraziły także środowiska krakowskie, wśród nich Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie i Wydawnictwo Biały Kruk. „Stwierdzamy, że w sferze publicznej funkcjonuje niewątpliwie ideologiczna platforma „ruchu LGBTQ”; to ideologia ze względu na rodowód (nowożytny synkretyzm kulturowy, koncepcje Marksa i Engelsa, neomarksizm), jak też ze względu na realizowany cel (głęboka, nieorganiczna przemiana prawno-ustrojowa)”- napisano w oświadczeniu.
W sprawie ataków na metropolitę krakowskiego zabrał głos przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki, który w oświadczeniu z 8 sierpnia napisał, że szacunek wobec osób LGBT nie może prowadzić do akceptacji ideologii.

 

IAR

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520