16.5 C
piątek, 3 maja, 2024

Sobota na boiskach NBA – wyniki

Koszykarze Golden State Warriors rozgromili u siebie Portland Trail Blazers różnicą 45 punktów w meczu ligi NBA. Dziesiąte z rzędu zwycięstwo odnieśli Houston Rockets i są już na 3. miejscu na Zachodzie; kolejną wygraną odnieśli też liderzy Wschodu, Cleveland Cavaliers.

Goldern State rozgromili u siebie Portland aż 135:90 i umocnili się na prowadzeniu nie tylko w Konferencji Zachodniej, ale całych rozgrywkach. To 24. wygrana klubu z Kalifornii w 28. meczu sezonu. Kevin Durant rzucił dla zwycięzców 34 pkt. Drugie miejsce na Zachodzie zajmują San Antonio Spurs z bilansem 21 zwycięstw i 5 porażek.
Na 3. pozycję awansowali Houston Rockets, którzy po dogrywce wygrali w Minnesocie 111:109. Goście zaimponowali w końcówce IV kwarty, kiedy to w ostatnich 36 sekundach odrobili 6 pkt. straty i doprowadzili do dogrywki. James Harden rzucił dla Houston 28 pkt. i miał 13 asyst; tyle samo punktów zdobył inny koszykarz Houston, Ryan Anderson. Aż 41 pkt. dla Minnesoty rzucił Karl-Anthony Towns. To 10. z rzędu zwycięstwo zespołu z Teksasu, który ma bilans 21-7. Ekipa z Minneapolis poniosła 7. porażkę w 26. meczu i jest przedostatnia w Konferencji Zachodniej. Gorszy bilans 6-20 mają tylko Dallas Mavericks.

Liderem Wschodu pozostają broniący tytułu koszykarze Cleveland Cavaliers, którzy w sobotę pokonali u siebie Los Angeles Lakers 119:108. Było to ich 19. zwycięstwo w 25. meczu. Kolejne miejsca w tabeli tej konferencji zajmują Toronto Raptors (bilans 18-8) i Boston Celtics (14-12). Tabelę Wschodu zamyka Philadelphia 76ers z bilansem 6-20.

W innym sobotnim meczu Russell Westbrook miał 13. w sezonie, a 50. w karierze tzw. triple-double. W meczu, w którym Oklahoma City Thunder wygrali u siebie Phoenix Suns koszykarz ekipy gospodarzy zdobył 26 pkt., miał też 22 asysty i 11 zbiórek.