15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Snoop Dogg kupił Death Row Records. W tej wytwórni zaczynał karierę on, Dr Dre i 2PAC

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Snoop Dogg przejął popularną wytwórnię płytową, dzięki której zapoczątkował swoją błyskawiczną karierę. Death Row Records – która zasłynęła nie tylko ze współpracy z ze Snoop Doggiem – jest ma teraz nowego właściciela!

Raper-potentat nabył markę Death Row Records od MNRK Music Group, która jest kontrolowana przez fundusz private equity zarządzany przez Blackstone = poinformował w środę fundusz inwestycyjny. Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Snoop Dogg powiedział, że jest podekscytowany przejęciem marki.

„Jestem podekscytowany i doceniam możliwość przejęcia kultowej i znaczącej kulturowo marki Death Row Records, która ma ogromną niewykorzystaną przyszłą wartość” – powiedział w oświadczeniu 50-letni Snoop Dogg. „Dobrze jest być właścicielem wytwórni, której byłem częścią na początku mojej kariery i jako jeden z członków założycieli. To dla mnie niezwykle ważny moment”.

Snoop Dogg odnalazł swoją trampolinę do sukcesu w latach 90., kiedy trafił do Death Row Records. Wytwórnia została założona w 1992 roku przez Dr. Dre, Suge Knighta, DOC-a. i Dicka Griffeya bezpośrednio po rozpadzie N.W.A.

David Kestnbaum, starszy dyrektor zarządzający w Blackstone, powiedział, że nie może się doczekać zobaczenia Snoop Dogga u steru Death Row.

„Cieszymy się, że możemy oddać markę Death Row Records z powrotem w ręce takiej legendy jak Snoop Dogg” – powiedział Kestnbaum. „Życzymy mu sukcesów w nadchodzących latach, gdy marka będzie rozwijać się pod jego kierownictwem i wizją”.

W latach 90. gwiazdą wytwórni stał się także Tupac Shakur (2PAC), zanim został zastrzelony w Las Vegas w 1996 roku podczas jazdy samochodem prowadzonym przez Knighta. Śmierć Shakura spowodowała upadek wytwórni, co z kolei doprowadziło do wieloletniego procesu „staczania się” samego Knighta.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520