3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

„Konwój Wolności” w USA? DHS ostrzega przed amerykańską edycją kanadyjskiej demonstracji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) ostrzega organy ścigania o możliwości poważnych zakłóceń w ruchu drogowym, spowodowanych przez konwój – na wzór „Konwoju Wolności”, który sparaliżował stolicę Kanady, Ottawę, w proteście przeciwko pandemicznym obostrzeniom oraz przymusowi szczepień. Zdaniem DHS, podobny konwój może ruszyć wkrótce przez Stany Zjednoczone.

Agencja „śledzi doniesienia o potencjalnym konwoju, który może planować podróż do kilku miast w USA” – powiedział rzecznik DHS w oświadczeniu dla Fox News w środę.

Raport Yahoo News mówi, że agencja ostrzega amerykańskie organy ścigania i funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego przed możliwością organizacji w USA konwoju protestacyjnego, podobnego do tego, który został zorganizowany w Kanadzie, w ostatnich tygodniach. Zdaniem DHS amerykański „Konwój Wolności” miałby mieć swój początek 13 lutego – w dniu, w którym rozgrywany jest mecz Super Bowl LVI W Los Angeles.

Wiadomość po potencjalnej, amerykańskiej wersji konwoju pojawiła się 13 dnia odkąd w Ottawie protestują kanadyjscy truckerzy. Justin Trudeau – po tym jak uciekł z własnego domu w obawie o swoje bezpieczeństwo – wezwał do bezwarunkowego zakończenia protestów.

Kanadyjska policja od początku trwania demonstracji wystawiła już 1500 mandatów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520